روزنامه اصلاح‌طلب قانون در واکنش به گفتگوی دیروز حضرتی با تسنیم، به نقد اظهارات وی درباره انتخابات ۱۴۰۰ و کاندیداتوری عارف و جهانگیری پرداخت.حمله روزنامه اصلاح‌طلب به حضرتی برای نام آوردن از عارف به گزارش جهان نيوز،الیاس حضرتی قائم‌مقام حزب اعتمادملی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، روز گذشته در مصاحبه تفصیلی با تسنیم، درباره حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ گفته بود:
"اصلاح‌طلبان حتماً در انتخابات شرکت می‌کنند و کاندیدا هم خواهند داشت. برخی چهره‌های مشهور اصلاح‌طلبان هستند که برای ۱۴۰۰ روزشماری می‌کنند و برخی افراد هم شاید الآن مطرح نیستند در آن زمان ظهور پیدا می‌کنند".
وی در ادامه این گفتگو درباره کاندیداهای جریان اصلاحات برای ۱۴۰۰ اظهار می‌دارد "تا آنجایی که من خبردارم آقای عارف مصمم است در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدا شود، آقای جهانگیری قاعدتاً باید بیاید وعلاوه بر اینها نفرات دیگری هم هستند". این بخش از صحبت‌های الیاس حضرتی با واکنش‌ رسانه‌های جریان اصلاحات روبه‌رو شد، برای مثال روزنامه قانون با تیتر "انحراف انتخاباتی" به‌استقبال سخنان حضرتی رفت. قانون در گزارش خود درباره گزینه‌های نام‌برده‌شده توسط حضرتی می‌نویسد "الیاس حضرتی نماینده مردم تهران مدعی شده آقایان جهانگیری و عارف در سال ۱۴۰۰ کاندیدا خواهند شد! افرادی که اگر همین امروز نیز یک نظرسنجی ساده برای جایگاه‌هایی که هستند انجام شود، می‌تواند بسیاری از مسائل را روشن کند. اسحاق‌ جهانگیری شاید در انتخابات سال ۹۶ به‌دلیل فرصت‌هایی که به‌وجود آمده بود و رویدادهایی که ایجاد شد می‌توانست رأی به خود اختصاص دهد ولی با توجه به مشکلات اقتصادی که در جامعه به‌وجود آمد و ناکارآمدی که ایجاد شد بی‌شک در میان بدنه اجتماعی و افکار عمومی هیچ جایگاهی دیگر ندارد".
قانون بعد از نقد نام جهانگیری، به بررسی جایگاه عارف بین اصلاح‌طلبان پرداخته و چنین می‌نویسد "فرد دیگر یعنی محمدرضا عارف که الیاس حضرتی نام آن را به‌زبان آورده است نیز از همان ابتدا جایگاه یک کاندیدای ریاست‌جمهوری را نداشت و حمایت‌های بی‌مبنای برخی جریان‌های سیاسی از وی در انتخابات سال ۹۲ سبب شد تا وی به این خیال دست پیدا کند که گویی می‌تواند رأی بدنه اجتماعی را به خود اختصاص دهد. به‌نظر می‌رسد نام این دو نفر به‌عنوان اسامی بی‌کاربرد از زبان حضرتی بیان شده است تا وی خط‌‌مشی سیاسی خود را برای انتخابات سال ۹۸ به‌نمایش بگذارد".
روزنامه قانون در پایان به انتقاد از شروع فعالیت‌های انتخاباتی می‌پردازد و می‌نویسد "سیاست‌مدارانی که بی‌شک می‌دانند در جامعه جایگاهی ندارند و از طرق مختلف تلاش می‌کنند به اهداف سیاسی خود دست پیدا کنند؛ اهدافی که گاهی برخلاف منافع ملی و مردم نیز هست. این جریان‌ها و افراد باید بدانند که مردم ایران این روزها آگاهی فراوانی پیدا کرده‌اند و درباره مسائل گوناگون آن‌گونه که باید تحلیل می‌کنند و تصمیم می‌گیرند و نیت‌های افراد و جریان‌ها را به‌خوبی می‌شناسند و در زمان مناسب تصمیم لازم را خواهند گرفت؛ بنابراین عده‌ای تلاش بیهوده نکنند و به‌جای انتخاباتی کردن فضای جامعه برای رسیدن به اهداف سیاسی، به‌دنبال رفع مشکلات مردم باشند".
منبع: تسنیم

تمامی مطالب به صورت rss از وب سایت های مرجع دریافت شده است .
2دیدگاه
  • محمد

    salam

    پاسخ
  • نام شتما

    تسنیم

    پاسخ

ارسال نظر

برچسب ها