یک نماینده سابق آمریکایی خواستار کاهش تحریم‌های آمریکا علیه کره شمالی برای پیشرفت در روند مذاکرات میان دو طرف شد. به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، جوزف یون، نماینده ویژه سابق آمریکا در مسائل کره شمالی در وزارت خارجه گفت که او از این ایده احتمالی واشنگتن که " ما آماده بحث بر سر لغو برخی تحریم‌های خاص هستیم" به جای ادامه پافشاری بر عدم لغو تحریم‌های کره شمالی بدون خلع سلاح حمایت می‌کند.
این مقام سابق آمریکا در یک نشست موسسه کارنگی گفت که این کار مسیر بحث و گفتگو برای پیشبرد مذاکرات متوقف شده را باز خواهد کرد.درحالیکه دیروز کره شمالی از آزمایش موفق یک سلاح با فناوری بالا و دیپورت یک شهروند آمریکایی خبر داد، یون گفت: این مسئله همیشه نشانه خوبی است که آنها می‌خواهند بازداشت شده‌های آمریکایی را آزاد کنند.
گفته می شود "بروس بایرون لورنس" به مقامات کره شمالی گفته وی تحت کنترل سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) بوده است.این مقام سابق آمریکایی درحالی بر کاهش تحریم‌های کره شمالی تاکید دارد که کنگره آمریکا روز چهارشنبه گذشته در گزارشی اعلام کرد: به نظر می رسد چین اجرای تحریم های کره شمالی را کاهش داده است.
بر اساس این گزارش کنگره آمریکا از وزارت خزانه داری خواسته است تا ظرف ۱۸۰ روز گزارشی را درباره تعهد چین به اجرای تحریم های کره شمالی آماده کند.
شورای امنیت سازمان ملل از سال ۲۰۰۶ میلادی تاکنون تحریم های گسترده ای را علیه کره شمالی اعمال کرده تا برنامه های موشکی و هسته ای این کشور را متوقف کند.
پس از دیدار ژوئن گذشته دونالد ترامپ با رهبر کره شمالی و تعهد پیونگ یانگ برای همکاری در زمینه خلع سلاح، روسیه و چین خواستار کاهش تحریم های شورای امنیت شدند.

تمامی مطالب به صورت rss از وب سایت های مرجع دریافت شده است .
0دیدگاه

ارسال نظر

برچسب ها